top of page

שאלות ותשובות

1.  מה ההתייחסות ההלכתית לשימוש באביזרי מין ?


בסדרת הכתבות "תורת היחסים" (ערוץ 10) – נשאל הרב מנחם בורשטיין, ראש מכון 'פועה' :
- "מוצרים להעצמה זוגית זה משהו שבעיניך הוא במסגרת (המותר)?"


תשובתו של הרב הייתה נחרצת: "למה לא? אם זה גורם להנאה לאישה והאישה מוכנה וזה לא מבייש אותה, להיפך זה מצוין..זה במסגרת ההלכתית" חזר והדגיש בשנית: " צריך שזה יהיה בהסכמתה וגם שלא מבייש אותה ואם היא מוכנה ורוצה, למה לא? להיפך ".


הרב שמואל קטן (שם ספרותי) בספרו "לדעת לאהוב" מתייחס לכך בפשטות " כדי לגוון את החוויה במיטה, ניתן להשתמש במגוון צעצועי מיטה" ובהמשך פורט את תקפידו וחשיבותו של הגיוון "במלחמה של האויב של כל זוג החי יחד שנים רבות".


בפורומים שונים של שו"תים בנוגע לאביזרי המין התשובה באופן גורף נפתחת באמירה כי " גבר ואישה נשואים מותרים להשתמש באביזרי מין" ובהמשך תופיע ההתייחסות האישית של כותב התשובה לשאלה לשלילה או לחיוב.


זה העת להזכיר כי חייב הבעל ב"שְׁאֵרָהּ כְּסוּתָהּ וְעֹנָתָהּ" של אשתו.


עונתה- כידוע הוא סיפוקה של האישה. לגבי שארה- רבים הם המפרשים, הרמב"ן אומר כי שארה- מלשון שאר , בשר הדבק והקרוב לבשרו של האדם - אשתו ולכן המשמעות לדבריו היא הזיווג .


בנמצא ספרים רבים הקיימים על הלכות טהרה, שמירת הברית וקדושת הזיווג, אף אחד מהם אינו מזכיר את השימוש באביזרי המין . על פי גדרי ההלכה המוכרים לנו-אין מניעה הלכתית אלא מדובר על הסכמה שבשתיקה והאביזרים משמשים כתוספת שהיא בתוך גבולות ההלכה המקובלים על כל זוג וזוג.


אם נדמה לכם שאביזרים אלו הם נחלתם של זרם ליברלי כזה או אחר, אין כך הדבר- זוגות רבים, חרדים, חרדליים, דתיים לאומיים, 'לייטים', חסידים, ליטאים וחב"דנקים נעזרים בהם ומובן כי זוגות נמנעים מלשתף האחד את השני במידע זה בשל הצניעות שבדבר.

לצערנו אינם רבים הרבנים המוכנים לעמוד בריש גליי ולהצהיר- אביזרי מין קודש הם! לא כאינם תשמיש של קדושה, תרתי משמע, אלא כי לדאבוני הרב נדמה כי קיימת הימנעות חוזרת ונשנית בכל הנוגע לפרסום פסקי הלכה בנושאי מיניות, מה שבשו"תים ובפניה אישית- נאמר מפורשות.

 

 

2.  למה צריך להכניס גוף זר למיניות שלי ושל בעלי? מה רע במיניות פשוטה ו'מסורתית'??


אין כל רע! להיפך, אם שני בני הזוג שמחים במיניות ובאינטימיות שבניהם וחשים כי היא עונה (ואולי אף עולה) על הציפיות שלהם- אין להם צורך להוסיף את אביזרי המין .


יחסי מין מורכבים ממכלול של תנוחות, סוגי מגע, עיתויים שונים, ואין ספור תוספות- ג'ל סיכה, שמנים, הלבשה תחתונה, ועוד. לכל זוג הרפרטואר המיני שלו ואם די להם בכך- מצוין!


ישנם זוגות שנמצאים שנים רבות יחד, היומיום, הריצות, הילדים, העבודה ושאר המחויבויות - תובעת מאתנו לייצר שיגרה וכך אט אט מזדחלת לה לחיינו תחושת השחיקה, הזוגית והמינית.


אביזרי מין הם אמצעי נוסף לגיוון וריענון המערכת המינית ובמקרים מסוימים אף לעוררם מחדש לחיים.

לרוב תופתעו כי הם אינם בגדר "גוף זר" החודר למיניותכם, אלא להיפך- גוף מעורר, מהנה ומסב עונג רב.

 

3.  האם השימוש באביזרים עלול לייצר אצלנו תלות בהם? אנו חוששים כי ברגע שנכניס אותם כבר לא יהיה לנו מעניין ומהנה בלעדיהם. 


בני זוג רבים חשים רתיעה בשל הסיבה הזו, החשש כי אביזר המין יתגלה כ"עולה על המקור" ונפתח תלות כלפיו לרוב מתבדה עם השימוש בהם, מכיוון שכולנו כבר יודעים כי מיניות מוצלחת אמיתית נמדדת כמכלול של רגשות קרובים, מגע מלטף, חיבוק אוהב ומילות אהבה חמות.

אל לנו לשכוח כי מדובר על חפץ דומם- נטול כל רגש, ואת נפלאות הקרבה הזו שום אביזר לעולם לא יוכל להחליף.

 

4. אביזרי מין מתקשרים אצלי לעולם הפורנו ולא משהו שהולם את אשתי, איך אתם מסבירים את זה?

נכון הוא לומר כי בסרטי פורנו רבים אנו מוצאים שימוש באביזרי מין, אך אם רק נתנתק לרגע מהסיטואציה שעומדת לנגד עיננו, ומהתפיסה כי האביזרים- הם 'צעצועים זנותיים', נצליח להיפרד מהקונוטציה השלילית שבכך- נזכה לפגוש מכשיר קטן וידידותי- עם יכולות מופלאות.

השימוש בסרטי הפורנו נועד להמחיש לנו את עוצמתה האדירה של החוויה הטמונה באביזרים הללו וביכולתם  להעצים את תחושת העונג ולהוסיף מימד חדש למיניות - והאם לא בכך אנו חפצים??

חוויה מינית טובה מורכבת מגוף ונפש, בעולם הפורנו מושם הדגש על הנאות הגוף בלבד, ואילו ביכולתך הבלעדית להעניק לבת הזוג שלך גם את ההנאה השנייה שבחוויה- חווית הנפש, שאין שני לה.


מחקרים רבים מצביעים על כך שמרבית הנשים נזקקות לכ10 דק' עד 45 דק' על מנת לחוות אורגזמה- נסו לעצום את העיניים לזמן זה, אני משערת כי תפקחו אותם הרבה קודם. מדובר על זמן הנתפס כרב במירוץ החיים.


על מנת שבת הזוג תגיע לאורגזמה נדרשת סבלנות משני הצדדים, שלה ושלך, יכולות הכרת הגוף וריכוז ברמה גבוהה מאוד- מה שלמרבה הצער מצמצם את הפעמים בהן האישה חווה זאת.


יכולתם של אביזרי המין היא במתן תחושת רטט קבועה וקצבית החוזרת על עצמה- והיא זו המזרזת את השגת העונג ולרוב מקצרת את זמן ההמתנה הקבוע.


כמובן שעל האישה להיות משוחררת ולהרגיש בטוחה בסיטואציה- ולכן המלצתי היא כי בפעמים הראשונות בהן היא משתמשת באביזר המין, שתשהה לבדה, ללא מגבלת זמן או הסחות דעת, ועם תחושת ביטחון בפרטיותה, קרי מפתח.


אפשרו לבת הזוג ללמוד את גופה, לא רק בתנאים הפיזיים אלא בעיקר בתחושת הלגיטימיות והמרחב לדעת שזה בסדר, ושאתם מעודדים זאת.


תופתעו בהקדם לגלות כמה שניכם תצאו נשכרים מכך גם ביחסי המין עצמם.

בהמשך תוכלו לבקש את רשותה של בת הזוג ולצפות בה בזמן בו היא מענגת את עצמה- וזה לכשעצמו חוויה חושנית חדשה של גירוי. זכרו כי מיניות בין בני זוג היא דבר טהור, ואין מקודש ממנו.

 

5. חוששת שבעלי/אשתי יפגעו מהרצון שלי ברכישת אביזר, כיצד עליי להציג זאת בפניו/ה?


מקובל לחושב כי אנשים מעוניינים באורגזמה בשל הרצון לספק את החשק המיני הבוער בהם- כשהוא למעשה רק סיבה אחת מיני מאות – שחלקן הגדול לאו דווקא קשור במין.


אנו מעוניינים באורגזמה על מנת להירגע, להתחבר על עצמנו, להתנתק מלחצי החיים, לקבל השראה, לשפר ריכוז, להפיג מתחים, להעלות את דימוי הגוף שלנו, להירדם או להתעורר.


אין הבחירה והרצון להכניס אביזר מין לחיי המין שלנו הוא כמעיד על חוסר סיפוק מיני מהם, ההיפך הוא משמש כמעין 'תבלין' למנה העיקרית- שהיא יחסי המין עצמם.


הצעתנו היא כי העיתוי לרכישת אביזר יהיה ככזה בה המיניות שלכם היא ב'מקום' טוב ובטוח בחייכם ולא כאמצעי מפלט מאכזבות.


השקיעו האחד ברעהו, לימדו את גופו, הסבו הנאה זה לזו, באופן ידני, חקרו את הגוף זה של זו, הפכו את יחסי המין למענגים יותר ורק בשלב בו תחושו מיצוי ורצון עז בגיוון הציגו את רצונכם ברכישת אביזר המין.


המתינו מעט ובחרו את הטיימינג הנכון לפתוח את הדברים- הדגישו בפניו/ה כי אתם נגישים לכך ממקום של העשרה,גיוון והוספת עניין וכל רצונכם הוא בהעצמת החוויה הנוכחית, ובבוא העת הם יסבו לשניכם עונג מיני משותף.


מטבעם של דברים, הסיכוי כי שני בני הזוג יחשבו בו זמנית על הכנסת אביזר המין לרפרטואר המיני הוא קלוש, לעולם יהיה מי שיקדם את רעהו במחשבה זו, או אחרת.


ניתן להתחיל בהצעה לרכישת אביזר משותף לשניכם, בכדי להקל על המבוכה ולבחור משהו סולידי שלא ירתיע בצורתו החיצונית, או באופן שימושו, את בן הזוג .


החליטו יחידו כי כאשר האביזר יגיע לביתכם הוא ימתין עמוק עמוק בארון עד שבן הזוג יחליט שזה הרגע הנכון והבטוח עבורו להוציאו משם ולהתנסות בו.


אל תיבהלו אם בניסיון הראשון בן הזוג יירתע, אביזרי מין ותחושת הרטט, (ממש כמו סושי) הם טעם נרכש. נסו זאת בשנית שוב לאחר תקופה בה תרגישו בטוחים.

בכל מקרה, חשוב להעלות בפני בן הזוג את הרצון ולשוחח על כך, אל תחששו, כמובן שאין צורך לדחוק, המתינו אם ישנם ספקות, רבות הן הדרכים לגוון והשעה הנכונה בוא תגיע.

 

6.  אביזרי מין לנשים זה לא רק ל'בודדות ונואשות'?

אביזר מין תפקידו להסב הנאה ועונג לכל אישה באשר היא, לבדה, בזוגיות, ולעיתים אף לבדה בתוך זוגיות.

אין דרך אחת לענג אישה, כשם שאין דרך אחת לענג גבר- אך לרוב ההבדל טמון בקושי אצל הנשים בהשגת חוויית האורגזמה.


מרבית הגברים 'גומרים' ביחסי המין, או באוננות. נשים רבות לא רק שמתקשות לחוות אורגזמה הן לרוב מעולם לא אוננו קודם לנישואין.

אדגיש ואומר כי חלקן אוננו אך חוו זאת כמעשה אסור ועל תחושת ההנאה האפילה תחושות האשמה והבושה. תחושות אלו נטלו מהן את היכולת להכיר בנינוחות את גופן ולהבחין באיזה מגע והיכן- מעורר בהן את התחושות הנעימות.


מחקרים מצביעים על כ70% נשים החוות אורגזמה דגדגנית- וה30% הנותרות חוות אותה וגניאלית- באמצעות חדירה. ולכן ביכולתן של רוב הנשים לחוות את האורגזמה גם ללא בן זוג, וגם בתוך זוגיות עם עצמן – באמצעות אוננות או אביזר מין, או תוך כדי יחסי המין עם הבעל ושימוש באביזר בשלב זה.


מרבית הנשים גם הנשואות וגם שאינן, יודעות לומר בעיקר מה לא נעים להן, ופחות מה כן ואיפה בדיוק נדרש לגעת. כל זאת מנקודת הנחה כי הן מרגישות מספיק בטוחות להעלות את העדפותיהן המיניות בפני בן הזוג, כך שבמקרים מסוימים עצם השיח על כך, כבר הוא ביכולתו לקרב אותן אל האורגזמה הנכספת.

חשוב לציין כי ישנם אביזרים ייעודיים לגירוי הדגדגן- כגון רוקט פוקט וישנם אביזרים לגירוי באמצעות חדירה- ע"י ויברטור, דילדו והביצה הרוטטת. ולכן באפשרותה של כל אישה לחוות זאת באמצעות השימוש באביזרי המין.

 

7. אחרי כמה שנות נישואין ממומלץ להכניס אביזרי מין לחדר המיטות?


אין ביכולתי לנקוב במספר כזה או אחר, זו החלטה זוגית שמקורה בתחושת הסיפוק של שני בני הזוג מחייהם המיניים, אך חשוב לי להתייחס למס' נקודות בנוגע לעיתוי:

- במידה והאישה אינה מצליחה לחוש אורגזמה- לא הייתי ממתינה עם הרכישה שנים רבות, הייתי מציעה לרכוש אביזר ייעודי ובאמצעות אוננות עצמית או בעת קיום המגע המיני לשלב אותו- ובכך פרט לתחושת העונג המושגת, לייצר גם את תחושת המסוגלות 'לגמור'-שהיא חשובה כשלעצמה וביכולתה ל'שבור את המחסום'- מה שאצל נשים רבות מתחיל ונגמר באמונה שלהן ביכולתן זו. אני ממליצה על רוקט פוקט בשילוב ביצה רוטטת כשלב ראשון.

-כמו כן ישנם מספר אביזרים שיכולים לסייע לגבר להאריך את משך התפקוד ואת זמן ה'גמירה'- כגון ספריי ההשהייה וטבעות הרטט, המסבות גם הנאה במקביל.

- רבים הם אביזרי המשחק המקדים המופיעים באתר, אותם אפשר להקדים ולרכוש לפני אביזרי הרטט, מדובר על שילוב של אוכל- ג'ל אכיל, אזיקים (לא כוונתי לסאדו מאזו), כיסוי לעיניים- ליצירת תחושת המסתורין, נוצות- למגע רך ושונה באזורים האינטימיים, משחקי הקופסא ועוד. אלו בעיקר אביזרים כאלו שיכניסו צבע וצחוק לחדר המיטות ויהפכו את האווירה למהנה עוד יותר.

 

8.  האם יש גם מכשירים שמענגים את הגבר/ או כאלו שנועדו לשימוש זוגי או רק כאלו שנועדו לנשים?


מרבית האביזרים, גם אם הם מופיעים תחת הקטגוריה של נשים/גברים, עם קצת יצירתיות יכולים לשמש בהינף יד גם כזוגיים . לדוגמא: עם רוקט פוקט המופיע כמוצר לעינוג האישה ומכוון במהותו לגירוי הדגדגן- ניתנת לאישה האפשרות לענג בו את בן זוגה, ולהעבירו סביב איבר מינו- אשכיו, לדוגמא.


גם הביצה הרוטטת שתפקידה לייצר רטט והיא מוחדרת פנימה לנרתיק האישה, ניתן לעשות בה שימוש אחר ולשלבה בעת החדירה עם בן הזוג בין ירכיו הקפוצות.

נסכם ונאמר: הכל ניתן- כיד הדמיון הטובה עליכם!

 

9.   האם זה עלול לחשמל אותי? איך שומרים על הגינה של מוצרים כאלו?


חלילה! המוצרים האלו הם בעלי תו תקן, והם נועדו לגירוי ולא אחרת. 


אולםבשימוש הראשוני עלולה להיות תחושה מרתיעה של "התחשמלות" , אל בהלה- מדובר על מגע שאינו מוכר, במקום כה עדין ורגיש, ולכן עלולים להשליך זאת לתחושה המבהילה שאנו חשים.


ראשית, הרחיקו את האביזר מהאזור וקרבו אותו מחדש בהדרגה ובעדינות רבה- עד שתחושו תחושת עונג שלא תדמה כהוא זה לתחושת ההתחשמלות המבהילה ולא תותיר בכם ספק שהאביזר תקין.

במקביל בדקו את עוצמת הרטט של האביזר, אם קיימות עוצמות שונות החלו את השימוש ברמה הנמוכה ביותר ואט אט העלו את העוצמה- כשתחושו ביטחון בשימושים הבאים.


השמירה על ההיגיינה תלויה בסוג המכשיר.

באביזרים המצוין כי הם עמידים במים- אין כל חשש לשטוף אותם במים וסבון, אך רצוי לא להכניס את כל האביזר תחת זרם המים אלא רק את השטח שעימו באתם במגע.

שאר המוצרים מומלץ לנקות בחומר אנטיבקטריאלי.

אנא הימנעו מלהרטיב את השלט/ הסוללות/USB  או כל ספק כוח אחר של האביזרים. הדבר יפגע ביעילותו ועלול אף לפגוע בתקינותו של המוצר ולקצר את אורך חייו.

ייבשו את המוצר היטב בין שימוש לשימוש למניעת קורוזיה (Corrosion). במידה וקיימות סוללות- הסירו אותם בין שימוש לשימוש(מעל שבוע של חוסר שימוש) ואחסנו את האביזרים במקום קריר ויבש.

את היום!

bottom of page